Astra Canina

Subtitle

20 lat hodowli Astra Canina.Pierwszy miot przyszedł na świat  25.02.1998r

1 sierpnia 2018 r przyszło na świat 11 szczeniąt,
jedna suczka jest jeszcze dostępna.

Okame

postać czczona jako "bogini wielorakiego szczęścia". Opiekunka młodych małżeństw i kobiet w ciąży, ale pomocna też w innych sytuacjach życiowych. Jej wizerunki sprzedawane są jako talizmany przynoszące szczęście. To znaczenie imienia, wydaje mi się, jest ważne, bo "Kami" jest wyjątkowym psem.

Spokojna i zrównoważona, nieco zdystansowana, ale nie lękliwa. Mimo młodego wieku, zachowuje się powściągliwie i dystyngowanie. Lubi przebywać blisko człowieka i patrzeć w oczy. Jest psem, który zrobi wszystko dla swojego człowieka. POWŚCIĄGLIWA MŁODA DAMA, doskonała do towarzystwa na co dzień.
Zupełnie odporna na huki z broni sportowej. Ma spokojne, pełne chwyty wiec śmiało można myśleć o sportach na poziomie rekreacyjnym.
Duża suczka o mocnej, harmonijnej budowie, maści arlekin, z małą ilością łat merle, czyli dla niezdecydowanych, czy chcą arlekinkę, czy czarną podpalaną. Należy liczyć się z tym, że jako dorosły pies będzie niemal bez szarych rozjaśnień. Jej bajeczna budowa zachęca do planowania wystaw... uzupełnieniem jest bardzo ciekawy rodowód łączący linie użytkowe z "show".
RODOWÓD    więcej zdjęć:

Ojcem jest HECTOR BLEU du Serment des Brumes, pies z francuskiej hodowli mieszkający w Belgii.  Doskonała budowa i psychika, za którymi stoi rodowód oraz potwierdzają tytuły piękności i wyszkolenia. Międzynarodowy Champion Piękności, Międzynarodowy Champion Wystawowy, Champion Belgii, Holandii, Niemiec. Zwycięzca Rasy na prestiżowej wystawie Cruft's w 2018 oraz Zwycięzca Rasy na Wystawie Światowej w Amsterdamie w 2018 r. Certyfikat pracy:  IPO1. Pies rekomendowany przez francuski klub rasy.

Planowane mioty w 2019 roku

Ojcowie jeszcze nie są znani, ale wybieram wyłącznie pomiędzy psami rekomendowanymi przez francuski klub rasy, z certyfikatami wyszkolenia i zdrowia.
czerwiec

22.08.2015               HD A, ED 0/0, spine clear


 CYNO du Gex d'Emplume x DEXTERA Astra Canina


Zrównoważona, pewna siebie, w zasadzie przyjazna, ale nie pozwala przekroczyć granicy poufałości. Czterokrotnie wystawiana, zawsze doskonała, zdobyła 3 CWC, w tym na wystawie klubowej. 

Wyszkolona w stopniu: PT2, BH, przygotowywana do IPO/IGP.


koniec roku

23.10.2016                 HD A, ED 0/0


IRKO du Mûrier de Sordeille x DEXTERA Astra Canina


Wesoła i miła, idealny pies do towarzystwa i obrony.

Mł.Ch.Pl, Mł.Zw.Pl, Ch.Pl, Zw.Pl

wyszkolenie: PT1, BH, IHT-TS1, w treningu do IPO/IGP