Astra Canina

Subtitle

OKAME

Okame – postać czczona jako "bogini wielorakiego szczęścia". Opiekunka młodych małżeństw i kobiet w ciąży, ale pomocna też w innych sytuacjach życiowych. Jej wizerunki sprzedawane są jako talizmany przynoszące szczęście. To znaczenie imienia, wydaje mi się, jest ważne, bo "Kami" jest wyjątkowym psem.

Spokojna i zrównoważona, nieco zdystansowana, ale nie lękliwa. Mimo młodego wieku, zachowuje się powściągliwie i dystyngowanie. Lubi przebywać blisko człowieka i patrzeć w oczy. Jest psem, który zrobi wszystko dla swojego człowieka. POWŚCIĄGLIWA MŁODA DAMA, doskonała do towarzystwa na co dzień.
Zupełnie odporna na huki z broni sportowej. Ma spokojne, pełne chwyty wiec śmiało można myśleć o sportach na poziomie rekreacyjnym.
Duża suczka o mocnej, harmonijnej budowie, maści arlekin, z małą ilością łat merle, czyli dla niezdecydowanych, czy chcą arlekinkę, czy czarną podpalaną. Należy liczyć się z tym, że jako dorosły pies będzie niemal bez szarych rozjaśnień. Jej bajeczna budowa zachęca do planowania wystaw... uzupełnieniem jest bardzo ciekawy rodowód łączący linie użytkowe z "show".

filmy: 
https://youtu.be/J9TQT9gp4BQ
https://youtu.be/aXqHcjjnhjw